esmaspäev, 26. september 2016

Rubriik võimendi ülevaade: Odyssei 010 nõukaajast

Mõtlesin kirjutada pisut ühest võimendist. Käesolev kirjatükk on ainult minu isiklik arvamus ja kokkupuude (Mida on mõjutanud ja ära ostnud paljud inimesed), seega puudub siin nii objektiivsus kui ka subjektiivsus.

Võimendiks siis potekaime Odyssei 010. Rahva seas notoorsust kogunud ka Olümpaakose nime all oma massiivsuse ja robustsuse tõttu. 
Tuli ta Kiievist 80datel ning nagu ikka nõuka ajal, toodeti samas tehases ka erksalt sõjatehnikat. Asjapulgad teavad temast kindlasti kahte fakti - Stabiliseeritud toide, mis annab stabiilsema võimsuse ja madalamad moonutused ka järsema bassimuusikaga ning takistite peale ehitatud potekad, mis reguleerimisel garanteerivad muljetavaldava täpsuse. Mõlemad on nõuka tehnika kohta haruldased omadused.
 Minu käest on läbi käinud erinevad eksemplarid.


Erinevad...


Eksemplarid...

 

Kui proovida seda instrumenti pildistada, siis ei ole üldse lihtne välja tuua temas seda ilusat või graatsilist poolt, ta ehmatab igal pildil oma robustsuse ja massiivsusega. Juba pildilt vaadates ei teki üldse huvi teda tassida näiteks. Ekraanilt lugedes 15kg ei tundu küll kontimurdev raskus, aga tassides on täpselt selline tunne, et ta võiks 15kg kergem olla.
 Ometi oma kuldset puberteediiga meenutades mäletan, kus kuttidega sai teda ühest elamisest teise tassitud, kõik tahtsid teda kuulata. Pimedas tassides ei tule keegi plõksima, kuna sellega võib vabalt inimese puruks visata. Politsei eest tasub samuti varjata, nõuavad selle instrumendi dokumente, vajadusel konfiskeerivad kui tundmatu ohtliku seadmena. Eriti põnev oli teda ühest Haapsalu linnaotsast teise vedada, mälukaim marsruut pildil näha.




Helist rääkides, mulle isiklikult pole selle võimendi tämbriosa kunagi väga meeldinud, selle võimendi jõud tuleb esile alles valjemal helitugevusel, vaiksel kuulamisel tundub ta tagasihoidlik. Kuna tal võimsust siiski enam kui piisavalt, on temaga väga edukalt ära peetud valjemad sünnipäevad. Tasub vaid meeles pidada, kui sa ei taha võimendile kabiplekk olla, siis 
  • Anna talle piisavalt jahutust
  • Pargi ta kuhugi, kus peolised teda näppida ei saa
  • Enne kui sisendijuhtmeid näppima lähed, keera volüümos maha või lülita võimendi üldse välja.
  • Overload tuluksed ei ole selle jaoks, et peole valgusefekti lisada


Vahetult peale ühe filigraanse võimendi nuppude degusteerimist kutsusin külla ka Sõltumatud Helitehnika Nuppude Testijad (SHNT grupp) kes oma hinnangu võimendile andsid. Too eelmine filigraanne võimendi (Tuleb varsti juttu) viskas lati kõrgele. Nende halastamatu ja kompromissitu review näha järgnevast videolõigust.


Ärge SHNT grupi madalalaubalisest ent professionaalsest kriitikast laske enda meelt heidutada, Odyssei 010 on nii minule kui ka mu tutvusringkonnale pakkunud siiski häid muusikaelamusi!

Kokkuvõtvalt siis:
+Stabiliseeritud toide
+Potekad on takistite peal, mis on ka tänapäeval hi-end valdkonna teema.
+2x50W 8 oomi peal on koduseks kasutamisks enam kui küll.  
+- Massiivsus. Tassimiseks no-no, aga mass näitab, et tegemist pole tühikargajaga.
-Naisi selle võimendi välimusega ei rebi
-Taavile ei meeldi selle tämber (keda kotib?)

Andmed lõpetuseks:

Nominaalne väljundvõimsus kanali kohta: 50 W / 8 oomi
Maksimaalne väljundvõimsus 10% moonutuste juures 85 W
Moonutused vahemikus 40-16000 Hz: 0,05%
Kaal: 15 kg (Valetavad või siis minu eksemplarid on seest neutron tähti täis olnud)

Vahvat sügist seniks!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar