neljapäev, 18. oktoober 2018

Estonia 010 vinüülikas ja võimenduskomplekt

Vahepeal on erinevaid pille käinud värskendust ja moderniseerimist saamas, kuid kahjuks pole ühtegi artiklit nendest kirjutanud. Niiöelda kirjaniku plokk on peal olnud.

Katsun nüüd end kokku võtta ja ühest põnevamast komplektist siiski natuke kirjutada, kuna esimest korda sattus mu kätte Estonia 010 vinüülikas!

Alustangi kohe vinüülikast.


Selle pilli puhul üllatab kohe tema nutikus oma aja kohta - nupud on digitaalsed ning lugude selekteerimine toimub samuti nende kaudu, mille eest vastutab üks laser, mis tunneb ära tühjad kohad vinüüli peal ning suunab helipea sellele.
Samuti on käpa liikumine täisulatuses motoriseeritud ja muidugi plaati ennast ei pea ka vändaga ringi ajama.

Vinüülika disain annab märku sellest, et see toode peaks audio riiulil kindlasti kõige peal olema.
Peale selle, et vinüüli laadimine käib loomulikult pealt, on kaaneks parajalt tumeda tooniga klaas, peal kirjad, mis pilliga täpsemalt tegu.


Toote konkreetsusest ja massiivsusest annab märku kohe see, kui kaas proovida üles tõsta - see on ikka parajalt raske.

Vinüülikat kimbutas probleem, et plaat ei hakanud ringi käima. Toomas diagnoosis kiirelt, et tegu vigase mikrokontrolleriga ning pill sai taas mängima kenasti.



Rääkidest teistest seadmetest, siis eelvõimendi oli juba asjaliku parandaja käest läbi käinud ning mängis hästi. Ka tämbrid olid ümber tehtud.

Reklaamin end siin vaguralt, et olen vahepeal palju õppinud ning teen eelvõimendi tämbreid nüüd natuke teise valemi järgi ümber ning need kõlavad nüüd veel paremini. Ühe kodaniku eelvõim juba selle järgi ümber tehtud ning koos kuulates nii minu kui tema silmad särasid sellest tulemusest.
Võtsin seda kui head indikatsiooni. See selleks.

Paraku oli aga lõppvõimendil oma kotermann sees, viskas iga natukese aja pärast punast tulukest peale, millega andis märku, et tema muusikat kõlaritele ei mängi.
Kotermann peitis end eelastme transsides, kus ta neid lekkima sundis. Paraku teda nendest transsidest välja ei saanud ning need tuli välja vahetada.

Kui komplekt kõik koos, kutsusid nad iseenesest üles ka fotosessioonile.



Ja võibki selle plaadi nüüd seisma panna. Aitäh.


teisipäev, 16. jaanuar 2018

Tehaseplommidega Estonia 010 võimenduskomplekt



Tore on saada hooldusesse pille, mille ajalugu on 25 aastat teada. Selleks siis taaskord Estonia eel-ja lõppvõimendi.

Lõppvõimendi lakkas mingi hetk kaitset maha võtmast ning eelvõimendi tegi iga hingamise ning nupu liigutuse peale 10 üleliigset heliefekti.

Lõppvõimendit lahkades vaatas viisakas eksemplar vastu - midagi lõhki polnud lennanud ega läbi kõrbenud. Samuti olid kõik tehase plommid veel alles


Tegemist hilisema 8 oomise variandiga - Lõppudes KT864/865 transid.
Huvitaval kombel oli kaitselülituses kasutuses ka natuke kangema seeria lüüdid. Peale lüütide vahetust, ning algvoolude ja väljundi nulli paika reguleerimist toimis lõppvõimendi väga hästi.
Tundus üsna hea eksemplar kuna alati ei saagi väljundi nulli reaalselt nulliks (testri järgi), seekord õnnestus!

Eelvõimendi oli natuke väsinum - kõik poted ja nupud vajasid põhjalikku puhastust.
Vahetasin ka kõik lüüdid, kaasa arvatud toitelüüdid. Kuna võimendi uuem, siis oli ka värvikamad lüüdid seal kasutusel.


Võimendile sai veel tämbrituuning tehtud, selleks eemaldasin loudnessi paar juhet ning basside eest vastutavad 1k oomiste takistite asemele läksid seekord 5k oomised.

Tulemuseks kumisev ülevõimendatud bass kadus, lisandus mõnusam bassitämber, mida naudinguga peale keerata vajadusel.

Mõlemad võimendid karjusid ka kosmeetilise protseduuri järgi ja seda neid saatuse poolt ka kostati


Seekord siis selline artikkel.